III Lubaczowskie Dni Seniora

Powiększ obraz

Lubaczowska Rada Seniorów działa coraz prężniej. Dowodem na to  jest coroczna organizacja Dni Seniora dla wszystkich mieszkańców miasta. W tym roku będzie się już III edycja. Seniorzy zapraszają do wspólnej zabawy w dniach 7-21 października

W programie znalazły się: koncerty lubaczowskich zespołów „Kresowiacy” oraz „Mali Lubaczowianie”, dancing międzypokoleniowy, wieczór poezji Józefy Kornagi oraz wieczór poświęcony twórczości Eugeniusza Tkaczyszyna – Dyckiego-  laureata Nagrody Literackiej „Nike” z 2009 roku. Imprezie towarzyszyć będą wystawy prac Zofii Argasińskiej oraz kolekcji Teresy Mamczury i  Magdaleny Foryt-Mrzygłód. Nie zabraknie również zmagań sportowych na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 2. Odbędą się sztafeta pokoleń oraz konkurencje rodzinne. Osoby zainteresowane tematyką zdrowotną będą mogły skorzystać z badań profilaktycznych. Każdy będzie mógł zmierzyć poziom cukru i ciśnienia krwi.
Ponadto Seniorzy zapraszają na występ gwiazdy wieczoru kabaretu A JAK. Na scenie MDK zaprezentują się cztery żywiołowe, młode kobiety z wielkim poczuciem humoru, które na prawo i lewo szastają…śmiechem. Skład zespołu zasila Karolina Abramowicz, która pochodzi z Lubaczowa.
Największą niespodzianką dla mieszkańców, która pojawiała się w programie będzie pierwszy w Lubaczowie pokaz mappingu 3D.  Na Ratuszu wyświetlona zostanie  „duża prezentacja” pt.” Dawny wielokulturowy Lubaczów”.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

III Lubaczowskie Dni Seniora organizowane są w ramach projektu „Wspieramy Lubaczowską Radę Seniorów”, który został dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.